Bahattin Demir’den Rektör Murat Ferman’a Ağır Tepki.

Ana Sayfa » Genel » Bahattin Demir’den Rektör Murat Ferman’a Ağır Tepki.
Tarih : 08 Mayıs 2021 - 12:24

Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği Başkanı Bahattin Demir’den Sert açıklama

Bahattin Demir; Ekotürk TV kanalında ekonomiyi değerlendirirken ekonomiyi özürlü bir çocuğa sahip aile benzetmesi yaparak tüm özel gereksinimli evlada sahip aileleri inciten Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Murat Ferman’ı esefle kınadı.
Enflasyon için, bu çirkin benzetmeyi yapan Rektör Murat Ferman gelen tepkilerin ardından özür diledi.
Rektör yaptığı benzetmeyle özel gereksinimli çocukların ailelerine büyük bir hakarete imza attı.
Prof. Dr. Murat Ferman açıklamasında;”, Çok şikayet ediyoruz, geceleri bağırıp çağırıyor, huzur bırakmadı, komşularla tartışıyoruz diyoruz ama aslında çocukcağız hayatımızın bir parçası. Onun sayesinde özellikli yerlere girebiliyoruz, indirimli kartı alıyoruz, çocuk parası alıyoruz, hak etmediğimiz şeylere ulaşıyoruz diye konuşan Ferman , Enflasyon da böyle bir şey, enflasyonun suç ortağıyız ifadelerini kullandı.
Başkan Demir; Bu sözleriyle büyük bir gafa imza atan Beykent Üniversitesi Rektörü Murat Ferman’ı özür dileyip istifaya davet etti,

Sosyal medyada kısa zamanda binlerce anne, baba ve STK’lardan gelen tepkiler çığ gibi büyüdü. Tepkiler üzerine Murat Ferman özür diledi.

Fakat özür dileme sözlerini yetersiz bulan Başkan Demir, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda Murat Ferman’a sen kimsin ki özel çocuklara ve ailelerine hakaret ediyorsun sen otizmli bir ailenin neler yaşadığına şahit oldun mu?

Sen bir babanın feryadına belki yeri geldi isyanına tanıklık ettin mi
Sen bir annenin gözyaşlarını yüreğine akıttığına şahit oldun mu? ki kalkıp ahlaksızca yavşak, yavşak konuşup yavşaklık yapıyorsun. Gerçi yavşak olmasan zaten böyle kelimeler kullanmazsın deyip şahsıma karşı hakaret davası açmazsan da yavşaksın deyip noktaladı.
Her zaman özel gereksinimli çocukların ve ailelerinin yanlarında saf tutan Bahattin Demir; adeta rektörü yerden yere vurup meydan okudu.
YÖK’ü göreve davet eden Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği Başkanı Bahattin Demir’in yaptığı sert açıklamadan sonra gözler YÖK ve Beykent Üniversitesi Rektörü Murat Ferman’dan gelecek cevaba çevirildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Blue Nights Vol 36 Party Eğlenceseverleri Buluşturuyor.

27 Eylül Çarşamba akşamı 19:30’dan itibaren UPPERIST’de gerçekleşecek olan Blue Nights Vol 36 Party eğlenceseverleri buluşturuyor. UPPERIST’de

YILIN EN İYİ YATIRIMCI İŞ ADAMI SERKAN ŞAHİN OLDU.

BHS Group Medya tarafından 2.kez organize edilen Türkiye Avrupa İş Dünyası ödülleri geçtiğimiz akşam sahiplerini buldu. Avrupa markalarını

KARDEŞLİK ÖDÜLLERİ GECESİNDE GÜLAÇAR’A BÜYÜK ONUR

Bu yıl 5.kez 2 devlet 1 millet sloganı ile düzenlenen Türkiye Azerbaycan Kardeşlik ödülleri sahibini buldu İki ülkenin iş spor sanar ve siyaset

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz