Bahattin Demir’den Rektör Murat Ferman’a Ağır Tepki.

Ana Sayfa » Genel » Bahattin Demir’den Rektör Murat Ferman’a Ağır Tepki.
Tarih : 08 Mayıs 2021 - 12:24

Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği Başkanı Bahattin Demir’den Sert açıklama

Bahattin Demir; Ekotürk TV kanalında ekonomiyi değerlendirirken ekonomiyi özürlü bir çocuğa sahip aile benzetmesi yaparak tüm özel gereksinimli evlada sahip aileleri inciten Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Murat Ferman’ı esefle kınadı.
Enflasyon için, bu çirkin benzetmeyi yapan Rektör Murat Ferman gelen tepkilerin ardından özür diledi.
Rektör yaptığı benzetmeyle özel gereksinimli çocukların ailelerine büyük bir hakarete imza attı.
Prof. Dr. Murat Ferman açıklamasında;”, Çok şikayet ediyoruz, geceleri bağırıp çağırıyor, huzur bırakmadı, komşularla tartışıyoruz diyoruz ama aslında çocukcağız hayatımızın bir parçası. Onun sayesinde özellikli yerlere girebiliyoruz, indirimli kartı alıyoruz, çocuk parası alıyoruz, hak etmediğimiz şeylere ulaşıyoruz diye konuşan Ferman , Enflasyon da böyle bir şey, enflasyonun suç ortağıyız ifadelerini kullandı.
Başkan Demir; Bu sözleriyle büyük bir gafa imza atan Beykent Üniversitesi Rektörü Murat Ferman’ı özür dileyip istifaya davet etti,

Sosyal medyada kısa zamanda binlerce anne, baba ve STK’lardan gelen tepkiler çığ gibi büyüdü. Tepkiler üzerine Murat Ferman özür diledi.

Fakat özür dileme sözlerini yetersiz bulan Başkan Demir, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda Murat Ferman’a sen kimsin ki özel çocuklara ve ailelerine hakaret ediyorsun sen otizmli bir ailenin neler yaşadığına şahit oldun mu?

Sen bir babanın feryadına belki yeri geldi isyanına tanıklık ettin mi
Sen bir annenin gözyaşlarını yüreğine akıttığına şahit oldun mu? ki kalkıp ahlaksızca yavşak, yavşak konuşup yavşaklık yapıyorsun. Gerçi yavşak olmasan zaten böyle kelimeler kullanmazsın deyip şahsıma karşı hakaret davası açmazsan da yavşaksın deyip noktaladı.
Her zaman özel gereksinimli çocukların ve ailelerinin yanlarında saf tutan Bahattin Demir; adeta rektörü yerden yere vurup meydan okudu.
YÖK’ü göreve davet eden Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği Başkanı Bahattin Demir’in yaptığı sert açıklamadan sonra gözler YÖK ve Beykent Üniversitesi Rektörü Murat Ferman’dan gelecek cevaba çevirildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

E-TİS ÜYELERİ KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

Türkiye’nin ilk E-Ticaret İşveren Sendikası E-TİS genel kurul sonrası , üyeleri ile kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi. Genel Başkan

Ünlü Av.Yusuf DERE ”Her Türlü Kötülük Zayıflıktan Gelir”

10 Fashion Magazin kadın dergisinde yazı yazmam teklif edildiğinde  yıllarını Ceza Hukuku ve suç bilimine adamış bir avukat olarak elbette kadına

Osman Şahin GÜVEN; PKK Terör Örgütü Diyemenlerde İçimizdeki Haindir.

Polis Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman ŞAHİN GÜVEN, terörle ilgili yaptığı açıklamalarla PKK’ ya sert tepki göstermeye devam ediyor. Osman

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz