BAŞARILI MASÖR SAMET ÇELİK İLE KEYİFLİ RÖPORTAJA İMZA ATTIK

Ana Sayfa » ROPORTAJLAR » BAŞARILI MASÖR SAMET ÇELİK İLE KEYİFLİ RÖPORTAJA İMZA ATTIK
Tarih : 15 Temmuz 2019 - 13:32

Bir çok hasta insanı başarılı masaj teknikleri ile  tedavi edip sağlığına kavuşturan Samet ÇELİK, kapılarını 10 Fashion Magazine açtı.

1.Samet ÇELİK kendinizden biraz bahsedermisiniz?

Ben Samet ÇELİK. 20 yaşındayım, İstanbul’da yaşıyorum. Profesyonel masörlük yapıyorum. Masörlüğü hem iş hem de zevk aldığım için hobi olarak yapıyorum. El becerim yatkın olduğu için yakın gelecekte sağlık sektöründe hizmet vermek istiyorum ki yaşımdan dolayı daha çabuk ve kolay tecrübe edineyim.

2.Profesyonel olarak masörlük yapıyorsunuz bu işe nasıl başladınız biraz anlatırmısınız?

Öncelikle babam da boş zamanlarında bu işle uğraşıyor. Onun başlamasındaki en büyük etken ise kendisi. Çok uzun yıllardır bel fıtığından şikayetçi olup bir çok tedavi yolunu denedi fakat çözüm bulamadı. Son çare ise masaj terapisi olarak bir masöre gitti ve şifa bulup işi kendisi de öğrenmek istedi. Sonuç olarak günümüzde çok fazla insan bu dertten muzdarip durumda. Babam da öğrenerek bu işe atıldı ve bende küçüklüğümden beri onun yanındaydım. İzledim, izledim ve göz aşinalığım zamanla ilgiye dönüştü. Öğrendikçe el becerimin olduğunu ve masaj yaparken temel noktaları rahatlıkla anlayabildiğimi farkedince insanlara şifa verebileceğimi düşündüm ve bu mesleğe yönelmeyi tercih ettim. Aslına bakılırsa şu geldiğim noktada becerimden dolayı babamdan daha fazla öğrenime sahibim.

3.Masaj ve Terapi hizmetleri hastalıkları önlermi? Yapılacak ve Dikkat edilecekler nelerdir?

Masaj insanların önce bedeninin bununla birlikte ruhunun rahatlaması için yapılan manipülasyon hareketlerdir. Düzenli aralıklarla yapıldığı zaman “koruyucu” görevini üstlenir. El ile yapılan manuel terapiler insana sağlık katarak vücuduyla birlikte ruhunu diri tutar. İnsanlar öncelikle stresten uzak durmalı ve bedenlerini yapamayacakları işlerle yormamalıdırlar.

4.En çok size gelen klienterlerin kitlesi kimlerdir?

Her insanın hayatının belli bir döneminde yaşadığı ağrılar oluyor.  Bunu farkedenler önlemini erken alırken kimisi önemsemiyor ve ilerlemesine sebep oluyor. Bize günlük hayatta vücut dengesini sağlamayıp düzensiz işler yapan, özellikle otururken ve ayakta dururken pozisyonuna dikkat etmeyen ve saatlerce kendini zorlayan, bununla birlikte kas ağrısı çeken, fıtık sorunu olan insanlar ve fizik tedavi gören müşterilerimiz oluyor.

5.Hipokrat masaj olarak başka ne tür hizmetler sunuyorsunuz?

Ağırlıklı olarak yaptığımız medikal masaj terapileri dışıda; genel masaj, isveç masajı, shiatsu masajı, thai masajı, derin doku masajı, spor masajı hizmetlerimiz mevcuttur.

6.Kas,Bel ve Boyun ağrısı için en çok neleri önermektesiniz?

Kas ağrıları için önerebileceğim en önemli nokta vücudun dinlendirilmesi ve vücut yapınız hangisine uygunsa sıcak ya da soğuk pres yapılması. Bu kasların salınımını destekler.

Bel ve boyun ağrılarında da vücudunuzu kendiniz tanıyıp bilmeli ve egzersizler yapmalısınız, vücudunuzu esnetmelisiniz. Eğer ağrılarınız süregelirse manuel terapi yaptırmalısınız.

7. Son olarak tüm müşteriler ve klienterler sizi neden tercih etmeli?

Bu uygulamalar genellikle tek seans olarak yapılıyor ve fahiş fiyatlara hizmet veriliyor. Bu hizmetin tadını çıkarabilen insan sayısı ise az. Ağrılardan tek seansta kurtulamamaları bir kenara verdikleri ücret nedeniyle memnun kalmadan ayrılmak zorunda kalıyorlar. Özellikle otellerde yapılan uygulamalarda insanlar tabiri caizse sömürülüyor. Masaj için kendi evlerini kullananlara ise kimisi rahat ederek giderken kimisi de güvenemiyor. Fakat biz memnuniyet için hem uzun süren seanslarla hem de uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz. Geniş bilgimizle farklı masaj hareketlerinden hangisi uygunsa ona devam ederek bir paket oluşturuyoruz ve bu şekilde ilerliyoruz.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Güzellik Sektörü’nün Başarılı İsmi Nur AKSU Dergimize Konuştu.

Başarılı Güzellik Uzmanı Nur AKSU; 1O Fashion Magazine Dergisine Konuştu. Herkese merhaba İsmim Nur Aksu 1990 İstanbul da doğdum. Aslen Sivaslıyım.

Genç Bestekar Olcay ÇAKİN İle Keyifli Roportaja İmza Attık.

1)Olcay Çakın kendinizden biraz bahseder misiniz? 11/11/1983 İzmir doğumluyum.12 yıldır evliyim. Uzun bir süre müziğe ara vermiştim. Bana her

BAŞARILI SUNUCU TUĞBA YILDIRIM; EN GÜZEL BAŞARILAR ADIM ATMAKLA BAŞLAR

Başarılı sunucu Tuğba YILDIRIM; 10 Fashion Magazine kapılarını açtı. 1-Tuğba Yıldırım kimdir? Biraz kendinizden bahseder misiniz ? 26 yaşındayım.İstanbul’da

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz