Başarılı Yazar Deray YURDAKUL’ İle Keyifli Roportaja İmza Attık

Ana Sayfa » ROPORTAJLAR » Başarılı Yazar Deray YURDAKUL’ İle Keyifli Roportaja İmza Attık
Tarih : 13 Kasım 2017 - 16:59

Sayın Deray YURDAKUL biraz sizi yakından tanıyalım ?

1975 Adana doğumluyum. Eğitimci bir ailenin kızıyım dolayısı ile de çocuk yaşlardan itibaren kitap okuma alışkanlığı bir yaşam biçimine dönüştü. Çukurova Üniversitesinde çalışıyorum. Ayrıca Engelsiz Yaşam Vakfı Çukurova Şube müdürüyüm. Bonne Vie ve Moonlife dergileri köşe yazarıyım. Dönem dönem de sunuculuk yapıyorum.

Sosyal hayatınızdan bizlere bahsedermisiniz? Neler yaparsınız?

Yeni ülkeler , yeni şehirler görüp keşfetmeyi, gözlemlemeyi, yeni insanlar tanıyıp yüreklerine dokunmayı, kitap okumayı, yazmayı, ailem ve dostlarımla bir arada zaman geçirmeyi seven biriyim. Vaktimin çoğunluğunu iki oğluma, aileme dostlarıma, işlerime, kitaplarıma ayırıyor geri kalan zaman da ise kendimi geliştirecek eğitimlere katılıyorum.

Türkiye’ nin yakından tanıdığı ve işinde başarılı bir yazarsınız size pozitif neler katmaktadır?

Bu naif iltifat için teşekkür ederim; topluma faydalı bir birey olmak adına önce kendini geliştiren sonra da örnek bir birey olabilmek adına öğrendiklerini ve deneyimlerini aktaran biriyim. Yaşam bize sunulan bir armağan; biz onu nasıl, hangi tercihlerle karşılayıp uğurladığımıza göre de şekil almakta. Şükretmek, sevgi ve saygı içinde yaşamak, Türk toplum örf ve adetlerinde zaten var olan olguları yeniden hatırlamak, evlatlarıma ve bir gün ebediyete göz kapadığımda “nasıl bilirdiniz” sorusuna “iyi” kelimesinin hakkını verebilmek adına tüm çabam. Hayata nasıl bakar ve yaşarsanız geri dönüşümü de size aynı şekilde olur. Sözle ya da yazı ile bunu aktarabildiğim zamanlarda kendimi daha mutlu ve huzurlu hissediyorum.

 

Sunuculuk konusunda’ da sizleri yakından takip etmekteyiz birçok projede yer aldınız nasıl bir deneyim?

Sahnede yada ekranda sunum; iyi bir diksiyon ve ciddiyet gerektirdiğini düşünüyorum. Duruş, kelimelere hakimiyet, doğru Türkçe kullanımı, mimikler, kıyafet, vücut dili. Bunların her biri dikkat edilmesi gereken unsurlar. Ben severek ve her seferinde ilk gün heyecanı ile sahnede olmaktan mutluyum. İşinize gösterdiğiniz titizlik ve şevk sizi başarılı kılar diye düşünenlerdenim. Geri dönüşümlerden de olumlu mesajlar almak ziyadesi ile mutlu etti.

Sosyal sorumluluk projelerine derstek verdiğinizde herkes tarafından bilinmekte en çok hangi projelerde çalışıyorsunuz?

Engelsiz Yaşam Vakfı Çukurova Bölge Müdürüyüm. Çukurova Bölgesinde Vakıf Genel Koordinatörümüz ve sevgili dostum Şeniz Ulusoy ile 5 etkinliğimiz oldu. Huzurevi, sevgi evleri, rehabilitasyon merkezleri gibi kurumlarda aslında hepimizin ihtiyacı olan sevgiyi pekiştirip, birbirimizin yüreklerine sevgi ile dokunup, sohbet edip, ufak da olsa hediyelerimiz ile yalnız olmadıklarını hatırlatmak ve örnek olmak istedik gençlerimize. Bunun dışında 3 yıldır Çukurova Üniversitesi ve Adalet Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereğince cezaevlerinde tutuklu ve mahkumları sosyal yaşama kazandırmak adına “öfke kontrolü, kitap ve yaşam, iyi insan olmak” gibi konularda söyleşiler yapıyorum.

Son olarak şunu sormam gerekirse yeni projeleriniz nelerdir? İlerideki hedefleriniz arasında neler yer almaktadır?

Onkoloji merkezleri ve yetiştirme yurdundan çıkan öğrencilere, engelli kardeşlerimize elimden ve yüreğimden gelen bir çok konuda destek vermeye devam edeceğim. Maddi olanakları olmayan çocuklara, gençlere ve ailelere destek olabileceğim, televizyon kanalında proje görüşmesi var, umarım en kısa zamanda bunu da hayata geçirebiliriz. Her birey üzerine düşen insani sorumluluklarını yerine getirebilirse daha mutlu daha sağlıklı daha sevgi ve saygı dolu yarınlar oluştururuz. Şahsıma ve çalışmalarıma göstermiş olduğunuz ilgi ve destek için sonsuz teşekkürler.

Roportaj :  Atakan TAŞUR

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER


Deprecated: 3.1.0 versionundan beri WP_Query fonksiyonu çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /var/www/vhosts/10fashionmagazine.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 5697
Güzellik Sektörü’nün Başarılı İsmi Nur AKSU Dergimize Konuştu.

Başarılı Güzellik Uzmanı Nur AKSU; 1O Fashion Magazine Dergisine Konuştu. Herkese merhaba İsmim Nur Aksu 1990 İstanbul da doğdum. Aslen Sivaslıyım.

BAŞARILI MASÖR SAMET ÇELİK İLE KEYİFLİ RÖPORTAJA İMZA ATTIK

Bir çok hasta insanı başarılı masaj teknikleri ile  tedavi edip sağlığına kavuşturan Samet ÇELİK, kapılarını 10 Fashion Magazine açtı. 1.Samet

Genç Bestekar Olcay ÇAKİN İle Keyifli Roportaja İmza Attık.

1)Olcay Çakın kendinizden biraz bahseder misiniz? 11/11/1983 İzmir doğumluyum.12 yıldır evliyim. Uzun bir süre müziğe ara vermiştim. Bana her

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

KÖŞE YAZARLARI


Deprecated: get_users_of_blog ilevi, 3.1.0 sürümünden bu yana kullanımdan kaldırılmıştır. Bunun yerine get_users() kullanın. in /var/www/vhosts/10fashionmagazine.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 5413