BAŞARILI YAZAR ZEYNEP DENİZ YÜKSEL İLE KEYİFLİ RÖPORTAJA İMZA ATTIK

Ana Sayfa » KADIN » BAŞARILI YAZAR ZEYNEP DENİZ YÜKSEL İLE KEYİFLİ RÖPORTAJA İMZA ATTIK
Tarih : 20 Ocak 2018 - 23:06

Sayın Zeynep Deniz Yüksel bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

1983 İstanbul ‘da doğdum. Ailem görev nedeniyle Akçay ‘a yerleşince hayatımın bir dönemi orada geçti Edremit Lisesin’ den mezun olduktan sonra İstanbul’a geri döndük.Döndükten sonra lisans eğitimimi dışarıdan okumaya karar verdim ve çalışma hayatına başladım.İş deneyimlerden Havacılık sayesinde yüzden fazla ülkenin kültürünü ve mental çalışmalarını da gözlemleme şansım oldu hatta ufkumu açan,mental konulara ilgim olduğunu fark ettiğim 2009 yılı  ki bu ilk dönemimdi diyebilirim. Özelikle Hindistan,Tayland,Japonya  ve Güney Kore Seoul’de axcess bars,reiki ve diğer enerji çalışmaları, yoga ve meditasyon üzerine etkinliklerde bulunmak bana daha da derin bir mental  farkındalık kattı. Tabii ki diğer onlarca ülkeyi ziyaret etmek te mukayese dağarcığınızı genişletiyor,gözlem gücünüz ve yaşam tecrübeleriniz farklılaşarak çoğalıyor.

Bununla birlikte Türkiye ‘de ise kişisel gelişim alanında pek çok  mesleki eğitimler aldım bunlardan bir kısmı; hipnoz,NLP,yaşam koçluğu,nefes koçluğu,eğitimci eğitimi,yaratıcı dramadır.
Ayrıca çocukluğumdan beri ilgi duyduğum sporu da eğitimle pekiştirdim… Fitness Antrenörlüğü ve Pilates eğitmenliği aldım.Eğitimler üzerine kendimi asla sınırlandırmadım. Bilakis bundan sonraki dönemlerde de her zaman bir fazlasını daha kendime katmaya ve yeni şeyler öğrenmeye açık olacağım .

Siz aynı zamanda yazarsınız ve kitabınız 2017 Kasım ayının sonlarında çıktı, kitabınızdan biraz bahseder misiniz?

Kişisel gelişim alanında sürekli olarak birikmiş bir deneyim,gözlem ve araştırmaya dayalı durum söz konusuydu. Düşünün ki uzun zaman sürecinde seanslar yapıyorsunuz ,seminerler,eğitimler ,atölyeler düzenliyorsunuz, insanlarda kişisel gelişim ve farkındalık adına hizmet üretiyor,kazandığınız para ile yeni yeni eğitimler alıyor bir taraftan kendi gelişiminize destek oluyorsunuz,araştırıyor devamlı seyahatler yapıyorsunuz,bir taraftan da spora teşvik sağlıyorsunuz ,programlar hazırlıyorsunuz,sürekli yeni insanlar,giderek artan bir iletişim ağı ,hepsi güçlü bir yaşam enerjisi istiyor ve bunu nasıl sağladığımı her düşündüğümde yazmaya niyet ediyordum çünkü bu bir enerji ve ortalama sekiz yıllık bir fikirdi.

Enerjini Keşfet üç defa bambaşka versiyonlarda yazıldı ve dördüncüsünde şuna karar verdim sadece benim yorumlarım,deneyimlerim değil içinde günümüze kadar ulaşmış enerji çalışmaları,araştırma kaynakları,hatta başarılı bulduğum insanların yaşam enerjisi hakkındaki röporajlar da olmalıydı.
Beni zorlayan tek şey nasıl bir dilde yazmanın doğru olacağı idi .Bende bu kitabı yazarken kimi yerde tasavvuf dilinden konuşan bir üslupla,kimi yerde koçluk eden mizacımla,kimi yerde öğrendiklerini paylaşan bir yazar olarak,kimi yerde ise kendi yorumunu katan sıradan bir gözlemci gibi yazmayı seçtim.
Kitap baskıya geçmeden son haline sürekli bir şey ekliyorsunuz ve haliyle her gün biraz daha geliştiğiniz için şuraya şu konuyu da ekleseydim,şunu da farklı yazsaydım gibi bir psikolojiniz oluyor hele ki ilk kitabınızsa daha bir tatlı heyecan sarıyor.

Ben ilk baskıyı gördüğümde uzun süre elime alıp bakmakta inanılmaz heyecan duymuştum mutlu ve şaşkındım.Yıllardır düşünüyordum ve nasıl oldu da yazabildim ,bitirdim dedim.Bittikten sonra en az beş yıl daha bir kitap yazamam dedimse bile ikinci kitap yüksek ihtimalle nefes teknikleri üzerine zihnimde oluşmaya başladı bile Buna un çok umut veren şeyse ilk baskının kısacık sürede bitmek üzere olması ve gelen yüzlerce yorum

Spor ve wellness yaşam  iyi bir yaşam standardı oluşturma üzerine eğitimler ve seanslar vermektesiniz bunlardan bahseder misiniz ?

Nefes koçluğu başta olmak üzere NLP ile yaşam koçluğu programlarımı iş kadınları,iş adamları,girişimciler,öğrenciler ve neredeyse yetişkin pek çok bireyle ve ayrıca kurumsal şirketlere eğitim semineri olarak vermekteyim. Kategorize edecek olursak,bended katılabileceğiniz bireysel seanslar,kurumsal çalışmaları ve grup atölyeleri çalışmalarım var bunlar şu şekilde;

Bireysel seansları :
Özgüven,motivasyon,farkindalık ve iletişim konuları üzerine
Nefes Teknikleri ile Farkındalık Koçluğu
Wellness Yaşam Koçluğu Programı ( Nefes Teknikleri Çalışmaları ,Sağlıklı Yaşam, spor ve motivasyon farkındalığı ,meditasyon yürüyüşleri,Pilates reformer )Kurumsal çalışmaları Doğru nefes teknikleri ile iş yaşamında Motivasyon ve Verimlilik  Sağlıklı Yaşam Stilini Benimseme Koçluk ve NLP Modelleri ile iş yaşamında : Kariyer Farkındalığı Geliştirmek Takım Olmak Bilinci Sağlıklı ve iyi yaşam Vizyonu Oluşturmak. Katılabileceğiniz grup etkinlikleri: Dört Hafta Nefes Farkındalığı  Sağlıklı Kilo Vermede Nefesini Keşfet. Bu hizmet alanları için her danışan ulaşıp bilgi alabilir.

Gündelik yaşamda siz nasıl birisiniz , ne tür özelliklere sahipsiniz ,neleri yapmaktan keyif alırsınız ?İlgi alanlarınız neler ?

Disiplinli ve çalışkan biriyim,kişisel gelişim ve dönüşüme önem veririm bunun için yeni yerler görmeye,yeni şeyler öğrenmeye,okumaya odaklanırım.İçinde bulunduğumuz hayatın bizim için hep bir muazzam fırsat olduğunu ve en güzel kalitede yaşanması gerektiğini düşünürüm.İnsan donanımının özgür iradesine ve düşünce gücünün yaratım enerjisine sonuna kadar güvendiğim için yaşamımdaki her şeyin sorumluluğu benimdir derim.Bu yüzden yakın çevrem başta olmak üzere iletişime geçtiğim her insanın pozitif enerjisinin yüksek olmasına dikkat eder, daima güzel niyetlerini hissettiğim,olumlu,yapıcı,yenilikçi ve öğrenmeye açık insanlarla bir arada vakit geçirmeye özen gösteririm.

Özellikle ilgi alanım şudur demek bana tatmin edici gelmiyor çünkü şöyle bir yaşantıma baktığımda benim bir birinden farklı ve bağımsız olan neredeyse yüzlerce konuya ilgim oluşabiliyor. Ben sadece farklı olarak bu ilgi alanlarına ulaşırken, bunun bana hangi kanalla geleceğini değiştirerek seçebilirim örneğin ilgi duyabileceğim bir konuyu okuyarak,araştırarak,gözlemleyerek, gezerek, deneyimleyerek dinleyerek vb nasıl bir yoldan ulaşacağımı farklılaştırırım. Her zamankinden farklı bir yoldan gitmeyi,birden fazla seçenekler üretmeyi seven bir yanım var

İlerde olmak istediğiniz yer ve gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz neler?

Ben her işe önce kendimden başlarım çünkü her şey benim sorumluluğuma ait olup ,düşüncelerimin enerji sine bağlı şekilde eş zamanlı gerçekleşir.
Olmak istediğim yer bir kurumun en tepesi veya bir ülkenin en zirve şehrinde yaşamak değil tamamen kendi zihnimde tasavvur ettiğim yüksek benliğe bir adım daha ulaşabilmek ve güzel insanların kalbinde sevgi ile olabilmektir.Ben bunları hayal ederken oluşturduğum vizyon, insanları kaliteli,güzel,verimli bir yaşam için sahip oldukları mevcut potansiyellerini performansa dönüştürmek üzere koçluk ediyorum.Eğer bu fiziksel bir dönüşüm hedefi ise örneğin sporla kilo vermeye koçluk etmekse antrenör & eğitmen olan yönümle,zihinsel bir süreçse nlp teknikleri veya nefes tekniklerini uygulayan koçluk eden yönlerimle onlara hizmet veriyorum.

Şöyle özetleyeyim insanların hedeflediği güçlü arzusunda benim koçluk edebileceğim bir alan varsa onlar bana daima ulaşırlar ve ben yaşamlarındaki o sürece en iyi şekilde koçluk ederek dahil olurum.
Gerçekleştirmek istediğim proje tam da bu anlamda insanları bir araya getirerek sağlıklı ve kaliteli bir yaşama davet edeceğim bir tesis veya bir otel kurulumu olabilir.Burada akla marka veya kurumsallık gelebilir fakat benim için,bir marka değerine dönüşmenin anlamı şudur;
dokunabildiğim her kalpte güzel enerjili insan olarak yer almak ve zihinlerde ise işini iyi yapan bir isim olarak hatırlanmaktır. Referansınız daima kalplerden yol alır.

 

 

 

HABER: 10 FASHİON MAGAZİNE

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ECE ÜNSAL BEAUTY GÜZELLİĞİNİZE YÖN VERİYOR

10 yıllık güzellik sektörü tecrubesinin vizyonist ellerle birleşerek faaliyet gösterdiği ECE ÜNSAL BEAUTY güzellik merkezi her geçen gün

Astrolog Nesrin TÜREL; Merkür Başak Burcunda Retro Yapıyor.

Merkür bu yıl yaptığı Retroların birini 23 Ağustos 2023 tarihinde Başak burcu üzerinde gerçekleştirecek. TC. natal doğum haritasında junoyla

UZMAN ESTETİSYEN KÜBRA ERİM İLE KEYİFLİ RÖPORTAJ

BİRAZ KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ? 1993 yılında İstanbul’da dünyaya geldim. Çokça yaramaz ve bir o kadar da meraklı bir çocuktum. 14

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz