DİDEM GÖRKAY’DAN İNCİLER; SEVGİLİLER GÜNÜ YAKLAŞIRKEN

Ana Sayfa » KÜLTÜR SANAT » DİDEM GÖRKAY’DAN İNCİLER; SEVGİLİLER GÜNÜ YAKLAŞIRKEN
Tarih : 28 Ocak 2019 - 14:18
DİDEM GÖRKAY

     Bazı toplumlarda Aziz Valentine günü olarak da adlandırılan Sevgililer Günü’nün yaklaşmasıyla aşka inanan, aşkı iliklerine kadar hisseden çiftleri de bir telaş aldı. Alışveriş merkezleri, Nişantaşı gibi lüks semtlerin caddeleri kalplerle bir tablo gibi özenle süslendi. Sevgilisi olmayanların kalbine tedirgin bir hüzün düşerken, âşık çiftler ise birbirlerini mutlu etmek için onlarca hediye seçeneğinin içinde adeta kayboldu. Çiftleri mutlu etmek için birbirleriyle yarışan firmalar ilgi çekecek kampanyalarını iyice hızlandırdı. Sevmenin çaba gerektiren bir uğraş olduğunu bilen her âşık 14 Şubat için sevgilisini mutlu etmenin peşindeyken o gün neler yapılabileceğini bir liste halinde sunmak belki hala bir plan yapmamış çiftler için faydalı olur diye düşündüm.

1. Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı diyen Cemal Süreya’yı anmadan geçmek aşka haksızlık olurdu. Bu yüzden sevgilinizle ilk buluştuğunuz cafede güzel bir kahvaltı yaparak güne başlayabilirsiniz.

2. Sevgilinizin en sevdiği şairin kitabının ilk baskısını ona hediye edebilirsiniz. Bu biraz zor ve yorucu olsa da emin olun karşınızda ışıltıyla parlayan bir çift gözün mutluluğu buna değmez mi?

3. Klasik bir yol olsa da baş başa bir akşam yemeği yiyin ve siz yemek yerken F.Schubert’ın serenade isimli harika eserini bir müzisyen size kemanıyla dinletirse unutulmaz bir sevgililer günü olarak hafınızda yıllarca kalacaktır.

4. Yurt dışına çıkmayı düşünenler için ise “Paris is always a good ides” yani Paris her zaman iyi fikirdir. Âşıklar şehri Paris’in insanı büyüleyen sokaklarında gezebilir, beş çayında La Durée’de macaronlar eşliğinde Sevgililer gününü kutlayabilirsiniz.

5. 14 Şubat Gecesi Zorlu PSM’de konser verecek olan Danny Brillant ise üzerinde durulması gereken bir seçenek. Düşünün, Dany Brillant Historia de un amor’u söylerken sevgilinize seni seviyorum demenin mutluluğu paha biçilemez.

6. Hiçbirine vaktim ve imkânım yok diyorsanız evde Vesikalı Yârim filmini açın ve filmin sonunda sevgilinize sarılın ve biz Sabiha ve Halil gibi olmayalım deyin ve sarılın. Unutmayın en güzel hediye aşk dolu bir kalbin varlığıdır.

DİDEM GÖRKAY

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ÜNLÜ SPA İŞLETMECİSİ RAMAZAN ÇETİN TURİZM SEKTÖRÜNDE BÜYÜK YÜKSELİŞTE

Türkiye’de bir çok prestijli otellerde SPA iletmeciliği yapan İş insanı Ramazan ÇETİN, pandemi sonrasında açılan yeni turizm sezonunda

Fazlybek Mustanov YTB Türkiye Mezun Ödülü Verildi.

TOBB tarafından düzenlenen 18. TKG  programına Kazakistan‘dan katılan Fazlybek Mustanov Yurtdışı Türkler Başkanlığı tarafından 8

ETKİNLİK KRALİÇESİ ZEYNEP TURAN ÖDÜLE DOYMUYOR

Dijital Dünyanın Enleri Ödül Töreni bu yıl 9’uncu kez düzenlendi. Törende, ZEYNEP TURAN En İyi Etkinlik Koordinatörü ödülünün sahibi oldu. “BAŞARI

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz