International MICE Wedding Forum ( IMWF) Merve AKINCI Sunumu İle Gercekleşti.

Ana Sayfa » KÜLTÜR SANAT » International MICE Wedding Forum ( IMWF) Merve AKINCI Sunumu İle Gercekleşti.
Tarih : 01 Haziran 2018 - 11:26
Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen  International MICE & Wedding Forum (IMWF) 28 Mayıs- 1 Haziran tarihleri arasında Antalya Belek, Titanic Deluxe Golf Belek otelde gerçekleşiyor. Türkiye’nin turizm ve ekonomi alanında pazardaki payını arttırıp, geliştirmesi için büyük bir fırsat ve önem taşıyan forum, tüm Dünya ülkelerini ilk kez aynı çatı altında buluştu. Sunuculugunu ise başarılı sunucu Merve AKINCI yaptı.

70 ÜLKEDEN 450’NİN ÜZERİNDE ACENTE KATILIYORDünya turizm hareketinin en önemli alanlarından olan MICE (toplantı, teşvik gezisi, kongre/konferans ve etkinlik) ve düğün organizasyonu aktörleri turizm başkenti Antalya’da 70 ülke ve 450’nin üzerinde acente ve bu acentelerle görüşmeye gelen, 150’nin üzerinde, otel, havayolu şirketi ve sektör tedarikçisi ve yöneticisiyle bir arada.

TÜRKİYE’NİN PAZAR PAYININ ARTTIRILMASI HEDEFLENİYOR

Düğün sektöründe 150 milyar dolarlık bütçeye ulaşan Hindistan başta olmak üzere Amerika, Rusya, İngiltere, İtalya, Fransa, İsviçre, Avusturya, Hollanda, Lübnan, Nijerya ve Japonya gibi dünya ülkelerinin katılacağı forum, gerçekleştireceği turizm hareketiyle dünyada bir ilki gerçekleştirecek. Tüm dünyanın gözü forum boyunca Antalya’da olacak. Forum boyunca gerçekleşecek paneller, tanıtımlar ve birebir görüşmelerle Türkiye’nin düğün ve MICE destinasyonu olarak tercih edilmesi ve pazardaki payının arttırılması sağlanacak.

THY VE TITANİC OTELLER SPONSOR OLDU

Türk Hava Yolları ve Titanic Otelleri sponsorluğunda gerçekleşecek olan IMWF, Antalya’nın tanıtımında da büyük rol sahibi. Ayrıca foruma katılacak olan Dünya ülkeleri Aspendos Antik Tiyatrosu’nda özel bir gecede de yaşayacak. Antalya’nın tarihi ve kültürel dokusunu bu özel gecede deneyimleyerek yaşayacaklar.

Acılısa katılan

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise Antalya’nın, Türkiye’nin misafir odası, Akdeniz’in incisi, dünyada en çok bilinen destinasyonlardan biri olduğuna vurgu yaparak şöyle konuştu:

” Antalya uygun 630 kilometre sahili, 404 5 yıldızlı oteli, toplamda 1000 oteli, 54 sporun yapılabileceği salonları ile gerçek bir turizm şehridir. Antalya’nın kongre ve fuar konularında çok büyük tecrübesi var. Bu şehir G-20’yi, dışişleri Bakanları toplantısını, Expo’yu, dünya golf turnuvası gibi gerçekten dünyanın çeşitli yerlerinden katılımın olduğu organizasyonları yaptık ve bunları yapma konusunda çok büyük kapasitesi var. Biz sahip olduğumuz bu olanakları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu nedenle MICE & Wedding organizasyonuna çok önem veriyoruz. Belek bölgesi 50 5 yıldızlı ve dünyanın en güzel otellerini bulunduğu bir lokasyondur. Tarihi ve kültürel değeri ile dünyada bulunmaz bir destinasyondur. 2018 yılını Perge yılı ilan ettik. Perge bu otele 15 kilometre uzaklıkta. Sizlerin mutlaka Perge’yi ziyaret etmesini ve görmesini arzu ediyoruz. Bu güzelliklerden mahrum olmayın.”

Forumda konuşan Wizcraft International Management kurucusu ve yöneticisi Wiz Sabbas Joseph: Bu sektörde çalışan hepimiz böyle bir etkinliğin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. 60’dan fazla ülkeden bu kadar profesyoneli Antalya’da buluşturduğu için IMWF’ye çok teşekkür ederim.’’ dedi. Gerçekleşen etkinliğin ekonomik bir köprü olacağını da belirten Joseph, IMFW’nin tamamen kendine özgü bir konsept ve büyük bir fırsat olduğunu vurguladı. Kendi sektör tecrübelerini de paylaşan Sabbas Joseph; Hindistan etkinlik sektöründeki gelişim ve değişimleri paylaştı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

TURİZM FOTOĞRAFÇISI ALTAN GÜVEN YAZ TURLARI’NIN VAZGEÇİLMEZ İSMİ OLDU.

Fethiye ve bir çok turizm merkezinde yakaladığı fotoğraf kadrajları ve sergilediği başarılı fotoğraf sanatçılığı ile başarıdan başarıya

AZERBAYCAN’IN ÜNLÜ İŞ KADINI PERİ EYYUBOVA BÜYÜK YÜKSELİŞTE

Azerbaycan ve Dünya’nın bir çok ülkesinde ticaret ve yatırımlar yapan ve aldığı bir çok ödülle adından sıkça söz ettiren Azerbaycanlı

2. Uluslararası Hadi Poyrazoğlu Kukla ve Karagöz Festivali başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığının Katkılarıyla Ankaralılar Derneği ve Hadi Poyrazoğlu Geleneksel Türk Tiyatrosunu Yaşatma Derneği tarafından

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz