Sunucu ve Oyuncu Özlem ÖREN Kapılarını 10 Fashion Magazine Açtı.

Ana Sayfa » ROPORTAJLAR » Sunucu ve Oyuncu Özlem ÖREN Kapılarını 10 Fashion Magazine Açtı.
Tarih : 07 Aralık 2017 - 9:48

Özlem hanım kendinizden biraz bahsedermisiniz ?

Aslen Eskişehirliyim İzmitte doğdum lise dönemlerimde yerel radyo da program yapmaya başladım . Koştura koştura okuldan çıkar radyoya giderdim. Metrelerce gelen faxlarımı hala saklarım. “Şimdi fax deyince yaşım çıktı ortaya” Derslerini aksatıyorsun bırak diyecekler diye;  kredili sistemde 2.5 yılda liseyi bitirdim zeki bir öğrenciydim her dönem takdir alırdım Eğitimim Anadolu Üniversitesi Halkla ilişkiler ve tanıtım. 1999 depreminde izmitteydim Rabbim bir daha yaşatmasın . Hayatın ne kadar kısa olduğunu hayallerimin İstanbul ve medya olduğunu o an anladım. Yetişememek, birşeylere geç kalmak , yarım kalmak istemedim . İstanbul’da Ulusal bir radyoya müzik editörü asistanı olarak staja başladım. Sonra şans hep benden yanaydı kapı kapıyı açtı çok değerli insanlarla çalıştım tanıştım. Elin ayağın düzgün aynı işi ekranda yapar mısın? dediler  ve en iyi müzik kanallarında vj lik yapmaya başladım. Ufak tefek olmanın avantajı ile çocuk programı, yarışma programları, müzik eğlence programları sundum. Beşiktaşlıyım ve koç burcuyum.

2: Oyunculuk yapıyorsunuz ulkemizde oyunculuk sektoru nasil ilerlemektedir?

Çok yetenekli genç oyunlar var . Çok beğeniyorum izleyici çok bilinçli artık . Kaliteli oyuncu , kaliteli diziler görmek istiyor ekranda eskisi gibi her yayınlananı izlemiyor seçiyor. Bir çok dizimiz  yurtdışına satılıyor çok iyi filmler çekiliyor sinemalarda tüm salonların Türk filmleri ile dolu olması şahane birşey bir oyuncu adına umut verici …

Sürekli yeni birileri daha iyileri , daha güzelleri , daha eğitimlilileri geliyor . Her gün yeni birileri umutlarla hırslarla görsel vizyonda işlere başlıyor .Tamam ben artık oldum deme şansınız hiç yok , her gün yeni bir şeyler öğrenmek için çabalamak zorundasınız .Kendinizi geliştirmek  teknolojiye zamana ayak uydurmalısınız ki yarışta geride kalmamalısınız .O çarkın içinde olmaya devam etmelisiniz. Bu sirkülasyon içinde  bu yarış içinde hala sevdiğiniz mesleği yapabiliyor  geçiminizi bundan kazanıyor ve seviliyor olmanız Allah’ın bir Lütfü şükür sebebim . Benimle birlikte birlikte işe başlayan çoğu kişi pes etti memleketlerine geri döndü.

 

Sizce bir oyuncu rolüne nasıl hazırlanmalı? 

Çok iyi bir gözlemci olmalı  o yüzden halktan kopmamak lazım  görmek taklit etmek lazım  çok okumak , çok gezmek , çok araştırmak , bol bol izlemek yeni filmleri , oyunları ,  benzer  rolleri nasıl oynamışlar. Aralarına girip yerinde gözlemlemek lazım. Ben sevgili küçük İbo ile hayırsız evlat diye bir tv filminde karton toplayan bir kızı oynadım . Gittim sordum neleri topluyorsunuz Çöp konteynerın içinden nasıl alcam  kartonların üzerine ayağımla basarak daha fazla karton toplayabileceğimi , o karton topladıkları çuvaldan arabaları nasıl çektiklerini , nasıl giyindiklerini gözlemledim nasıl yapmamlıyım siz nasıl yapıyorsunuz diye sordum göstermelerini rica ettim danıştım yada bir ameliyathanede doktorların ellerini yıkadıktan sonra nasıl tuttuklarını bir sarhoşu çocuğu olmayan bir oyuncunun doğum sahnesini çok iyi oynaması çok iyi gözlemlemek, izlemek,okumak,araştırmak, ayrıntıları görmek lazım.

 Oyunculuk basarinizin yanina sunuculuk mesleginide kattiniz bu nasil oldu ve neler yapiyorsunuz?

Aslında radyocu olarak başladım lise dönemlerimde İzmit’de yerel radyolarda program yapardım. Sihirli kutu adında aynı zamanda hediyeler dağıtırdım. Sonrasında İstanbul’da ulusal bir radyo da müzik editörü asistanı olarak staja başladım. Tam o sıralarda Vj ‘lik diye bir şey çıktı elin ayağın düzgün aynı işi ekranda yapar mısın dediler ve tv ile tanıştım ve çok sevdim . Çocuk programları , yarışma programları , müzik eğlence, belgesel sunumu, emlak tanıtımı, doğrudan satış , reklam, klipler arka arkaya geldi . Türkiye genelinde festivaller ,açılış , toplu sünnet , düğün , defile , ödül töreni aklınıza gelebilecek heryerde elimde mikrofon sunumlarımla görebilirsiniz beni. Yani aslında önce sunucu olarak başladım. Oyunculuk mu  Sunuculuk mu  Derseniz ikisinden de vazgeçemem hobim değil mesleğim ikisini de çok seviyorum, severek aşkla yapıyorum haz alıyorum.

 

Yeni projeleriniz nelerdir biraz bahsedermisiniz?

Bu ara değişik bir heyecan yaşıyorum ; “Gerçeğim sensin “Bir sinema filmi için bir araya geldiğimiz Abdurrahman Turan ; bana bir roman yazdığını kapak fotoğrafında yer almamı çok istediğini söyledi . Mail atar mısın bir fikrim olsun dedim . Hikayenin kahramanlarının adı ; Özlem ve Abdurrahman bir aşk hikayesi.

Romanın kapağında yer alıcam bu benim içinde bir ilk. Gelinlikle fotoğraf çekimlerimiz oldu işim dolayısıyla çekimlerde kamera önünde bir kaç  kez gelinlik giydim ama her seferinde heyecanlanıyorum. Gelinlik herkese yakışır , her gelin güzeldir ilk defa ilham perisiyim ilk defa adıma roman yazılıyor ve kapağında yer almam isteniyor. Tabi ki çok güzel bir duygu onurumu, gururumu, maneviyatımı okşayan bir durum. Beğenilmek çok güzel heyecanla müzik ve kitap marketlerde ve raflarda yer almasını bekliyorum. En çok satanlar yeni basımlar olur inşaallah gğur getiririm … Abdurrahman beyin yolu açık olsun inşaallah. Yeni yılda yeni bir program ve bir dizi istiyorum çok özledim setleri ve ekranı sürprizler yakın görüşmelerimiz devam ediyor.

 

Sosyal sorunluluk projelerinde de yer aldiginiz bilinmekte bunlar nelerdir ? Sosyal sorumluluk kapsaminda ki ilerideki calismalariniz varmi?

   Kadına şiddete hayır ! Adı altında bir farkındalık projesi yaptık 4 kadın 4 hikaye diye yola çıktık . Ben çok şanslıyım şiddet hiç yaşamadım benim ailemde yok. Kadın zorla evlendiriliyor  boşanmak istiyor dayak yiyor şort giyiyor dayak yiyor anne babadan şiddet gören trafikte bayan şöförler sıkıştırılıyor Bunun ünlüsü ünsüzü, üniversite mezunu , okuma yazma bilmeyeni yok şiddet heryerde .Allah hepimizi iyi, güzel, ahlaklı insanlarla karşılaştırsın inşaallah. Kanser hastası çocuklar; Bir çok Engelli derneklerini bana ulaşanları geri çevirmemeye çalışıyorum . Çok çok büyük paralar kazanmıyorum gecelerinde sunum yapıyorum , onlarla vakit geçiriyorum küçük hediyelerle mutlu etmeye çalışıyorum kendimce . Hayvan barınakları , sokak hayvanları için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Huzurevi ziyaretleri yapıyoruz .

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Güzellik Sektörü’nün Başarılı İsmi Nur AKSU Dergimize Konuştu.

Başarılı Güzellik Uzmanı Nur AKSU; 1O Fashion Magazine Dergisine Konuştu. Herkese merhaba İsmim Nur Aksu 1990 İstanbul da doğdum. Aslen Sivaslıyım.

BAŞARILI MASÖR SAMET ÇELİK İLE KEYİFLİ RÖPORTAJA İMZA ATTIK

Bir çok hasta insanı başarılı masaj teknikleri ile  tedavi edip sağlığına kavuşturan Samet ÇELİK, kapılarını 10 Fashion Magazine açtı. 1.Samet

Genç Bestekar Olcay ÇAKİN İle Keyifli Roportaja İmza Attık.

1)Olcay Çakın kendinizden biraz bahseder misiniz? 11/11/1983 İzmir doğumluyum.12 yıldır evliyim. Uzun bir süre müziğe ara vermiştim. Bana her

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz